„Świętokrzyskie Orły FINAŁ Kielce- 4 miejsce naszych Orlików.

W dniu 02.10.2021r. nasza drużyna Orlika uczestniczyła w wielkim finale rozgrywek piłkarskich pod nazwą „Świętokrzyskie Orły – otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski”. Pełni nadziei wyruszyliśmy o 5 rano, aby o 9 zameldować się na boisku sportowym w Kielcach. Finałowi towarzyszył „Sportowy Piknik Wolności”. Każdy mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanych animacjach piłkarskich, konkursach i zabawach, które cieszyły się powodzeniem wśród zawodników, ale także licznie zgromadzonej publiczności. Najwięcej emocji wzbudziła możliwość spotkania z najbardziej znanym piłkarskim tiktokerem. Łukasz Chwieduk to także finalista XII edycji „Mam talent”. Fani nie opuszczali go nawet na krok, aby nie przegapić żadnego z prezentowanych przez niego trików. Była również okazja do krótkiej rozmowy, zdobycia autografu czy pamiątkowego zdjęcia. Zawodnicy po krótkim odpoczynku rozpoczęli rywalizację w grupie A z drużynami:
STAR STARACHWICE, SIARKA TARNOBRZEG, oraz z POGOŃ STASZÓW I. Mimo obaw przed turniejem w grupie radziliśmy sobie bardzo dobrze. Wygraliśmy dwa mecze i jeden zremisowaliśmy, co dało nam 1 miejsce w grupie. Graliśmy pewnie w obronie i przeprowadzaliśmy szybkie kontrataki, po których mieliśmy dużo sytuacji bramkowych. Do tego doszła dobra gra na bramce Huberta, co przyczyniło się, że w grupie nie straciliśmy ani jednej bramki. W 1/8 finału spotkaliśmy się z klubem, z którym przegraliśmy w karnych turniej w Opatowie z KSZO Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz bardzo wyrównany, akcja za akcje, dużo strzałów, parad bramkarskich i remis. Czekały nas znów rzuty karne, aby wyłonić drużynę, która zagra w pierwszej czwórce turnieju. Wielkie emocje, jakie towarzyszą rzutom karnym lepiej znieśli nasi zawodnicy i zrewanżowali się drużynie z Ostrowca wygrywając 3-2. Wielka radość, ale też wielkie wyzwanie czekało na drużynę. Gra w najlepszej czwórce tak dużego turnieju nie często się zdarza. Do meczy finałowych przystępowaliśmy bez presji wiedząc, że gramy z najlepszymi. Nie udało się sprawić sensacji i musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników. Ostatecznie zajęliśmy 4 miejsce. Wygrało PAS Skarżysko - Gratulujemy - drugie miejsce zajęła Juventa Starachowice a trzecie Młodzik Radom.

Turniej finałowy uświetniła swoją obecnością wiceminister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Anna Krupka, która nie kryła uznania dla poziomu organizacji turnieju „Świętokrzyskie Orły” oraz poziomu rywalizacji sportowej.

Wszyscy zawodnicy oraz trenerzy otrzymali atrakcyjne upominki. Oprócz pucharów i nagród dla najlepszych drużyn, wręczono też wyróżnienia dla najlepszego strzelca oraz bramkarza. Najwięcej goli w finałowym turnieju „Świętokrzyskich Orłów” zdobył Adam Wólczyński z Juventy Starachowice, a na bramce najlepiej spisał się Hubert Regiec z KS Niedzicy. Nasza ekipa otrzymała też tytuł drużyny fair play.

Podsumowując - bardzo udany wyjazd, widać już u paru zawodników zalążki na bardzo dobrych zawodników i tylko się cieszyć, że mamy tak zdolną młodzież. Gratuluję wszystkim dobrego turnieju oraz chcę podziękować rodzicom za udział, doping i pomoc w trakcie wyjazdu.

Zapraszam do obejrzenia FOTO-galerii. Przygotowywany jest film z tego wydarzenia- już wkrótce.