1 miejsce w turnieju Deichmann U13

Dużym sukcesem zakończyła udział w turnieju Deichmanna w Jabłonce nasza najstarsza drużyna U-13 wygrywając finał z drużyną Francji - MasterKids ze Skawy. Tym samym jesteśmy pierwszą drużyną, która obroniła tytuł z poprzedniego roku. W tym roku nie było dużo drużyn, ale było ciekawie ze względu na pogodę jak i urozmaicone rozgrywki. Przez większą część rozgrywek grupowych prym wiodła Francja. Grała ładną i skuteczną dla oka piłkę a my powoli wracaliśmy po przerwie spowodowanej brakiem możliwości treningu do swojego rytmu gry. Stare powiedzenie i tym razem się sprawdziło „Nie ważne jak zaczynasz, ale ważne jak kończysz”. W dniu finałów było widać po zawodnikach pełne skupienie i chęć wygrania. Rozpoczęli zmagania od wygrania meczu 5-0 oraz drugiego 9-1. Będąc odpowiednio zmotywowani przystąpili do meczu finałowego z drużyną Francji. Od samego początku mecz był pod nasze dyktando. Nie daliśmy przeciwnikowi grać piłką, pressing na całej szerokości i długości boiska oraz odcinaliśmy ich od możliwości strzałów z daleka. Sami raz po raz wychodziliśmy z szybką kontrą. Taka gra spowodowała, że zawodnicy z Francji zaczęli popełniać błędy, po których strzeliliśmy 2 bramki. Koncentracja zespołu przez cały mecz była na wysokim poziomie, Szymon na bramce obronił strzał w samo okienko, co tylko potwierdziło, że jesteśmy w tym dniu dobrze dysponowani. Nie oddaliśmy zwycięstwa do samego końca i jeszcze dokładając 2 bramki. Ogromna radość zapanowała w naszej drużynie. Nie byliśmy faworytem, ale grając ofensywnie i odpowiedzialnie w obronie drużyna pokazała duże umiejętności czysto piłkarskie i ogromną wolę walki. Trzeba odnotować, że najlepszym zawodnikiem turnieju został Kevin Kowalczyk. Gratulacje !!!!!

Dziękuję Wszystkim RODZICOM, że byli z nami na dobre i złe, wozili chłopaków, dopingowali, wspierali. Dziękuje w imieniu zawodników i Swoim.

W całym turnieju strzeliliśmy 100 bramek. Bardzo mnie cieszy, że wszyscy zawodnicy z pola uczestniczyli w akcjach ofensywnych i potrafili te akcje wykończyć. Krótka lista zawodników, którzy strzelali gole.

- Dawid Kubowicz - 28

- Mariusz Sobula - 20

- Maciek Pierwoła - 17

- Kevin Kowalczyk - 15

- Maciej Szpernoga - 8

- Wojciech Krzyszkowski - 4

- Łukasz Kowalczyk - 4

- Igor Mordarski - 4

Szymon Fuks i Szymon Kowalczyk to bramkarze, którzy na zmianę bronili naszej bramki.