Program KLUB 2021 realizacja

Nasz klub uczestniczył w projekcie Program - KLUB 2021 dysponentem Funduszu jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Program „Klub” wspierając kluby sportowe – podmioty funkcjonujące na poziomie najbliższym obywatelowi – przyczynia się do budowy kapitału społecznego, tworząc propozycje aktywnego spędzania wolnego czasu dla dzieci i młodzieży. W ramach realizacji tego przedsięwzięcia od 01.06.2021 r. do 31.08.2021 r. przeprowadziliśmy zajęcia sportowe dla 40 dzieci, które chciały aktywnie spędzić czas w okresie wakacji. Zajęcia odbywały się trzy razy w tygodniu, dzieci były podzielone na dwie grupy, starsza i młodsza. W trakcie zajęć skupialiśmy się na zajęciach ogólnorozwojowych z wykorzystaniem zakupionego sprzętu oraz sprzętu, który był w posiadaniu klubu. Uczestnicy zajęć mieli okazje spróbować innych dyscyplin sportowych nie tylko piłki nożnej takich jak rugby, piłka ręczna. W trakcie zajęć wplątywaliśmy zabawy w berka, dwa ognie, klasy itp. Wszystkie dzieci miały okazję rywalizować z rówieśnikami z innych rejonów Polski, którzy przebywali na obozach sportowych w naszym rejonie. Już pod koniec czerwca dzieci miały okazję rozegrać pierwszy turniej w swoich rocznikach z drużyną z Opatowa. Średnio, co tydzień mieliśmy okazję rywalizować z ciekawymi zespołami np. z Ostrowca Świętokrzyskiego, z Oświęcimia, z Opoczna, ze Szczawnicy, z Rudy Śląskiej oraz z drużyną z Czarnego Dunajca. W trakcie zajęć odbywały się, co jakiś czas pogadanki na temat zdrowego odżywiania jak i zdrowego trybu życia. Dzieci opowiadały o swoich śniadaniach, obiadach i kolacjach i oczywiście, jakie owoce i warzywa jadły przez cały dzień i co robią w wolnym czasie. Również parę treningów poświęciliśmy na tzw. Life Kinetik. Ćwiczenia mające na celu ukazanie umiejętności w zakresie koordynacji ruchowo-wzrokowej, percepcji, timingu, szybkości oraz trafności podejmowania decyzji czy równowagi lateralnej. W trakcie zajęć skupiliśmy się na poprawie motoryki dzieci, oraz pokazania innego sposobu spędzania wolnego czasu. Wykonaliśmy testy dla dzieci na końcu przedsięwzięcia, co zostało ujęte w Narodowej Bazie Talentów.