„Świętokrzyskie Orły - II miejsce naszych Orlików.
„Świętokrzyskie Orły - otwarte mistrzostwa piłki nożnej o Puchar Wolnej Polski” - II miejsce naszych Orlików.
Impreza składająca się z czterech turniejów eliminacyjnych. W jednym z nich udział brała nasza drużyna Orlika w Opatowie. Drużyna została zaproszona przez miejscowy Klub Sportowy, który w okresie letnim przebywał na obozie sportowym w Niedzicy. Turnieje takie jak „Świętokrzyskie Orły - sprawiają, że dzieci mogą przez chwilę poczuć się jak Robert Lewandowski i inne gwiazdy futbolu. Łącznie we wszystkich meczach udział wzięło ponad tysiąc zawodników. Organizatorem turnieju jest Fundacja Aktywni dla Polski i Fundacja Orły Sportu. Choć jesień dała o sobie znać przez opady deszczu, to nikogo nie zniechęciło do udziału w rywalizacji. Na starcie pojawiły się komplety drużyn, które były głośno dopingowane przez rodziny i znajomych. Młodzi piłkarze oraz towarzyszący im kibice w przerwach pomiędzy występami również nie mogli narzekać na nudę. Imprezom towarzyszyły „Sportowe Pikniki Wolności”. Każdy mógł wziąć udział w specjalnie przygotowanych animacjach piłkarskich, konkursach i zabawach, a także skorzystać z bogatej oferty cateringowej, pełnej lokalnych specjałów.
Nasza drużyna rozstawiona w była w bardzo mocnej grupie. Chłopcy zaczęli rywalizacje od mocnego wejścia i zwyciężając 8-0 z drużyną z Łagowa potwierdzili, że będą groźni dla wszystkich. W drugim meczu było już trudniej i zremisowaliśmy 1-1 z drużyną z Baćkowic. Trzeci mecz rozegraliśmy z faworytem turnieju KSZO Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski. Bardzo ciekawy mecz, ale niestety przegrany minimalnie 1-0. Wychodzimy z 3 miejsca do ćwierćfinału. Tam spotykamy się z drużyną Kadet. Wygrywamy 3-0. W półfinale znów spotykamy się z drużyną z Baćkowic, z którą już graliśmy w grupie. Tym razem to nasza drużyna jest górą i wygrywamy 2-0. Przed nami gra w finale turnieju. Tam znów wpadamy na drużynę z grupy KSZO Galacticos Ostrowiec Świętokrzyski. Mecz był wyrównany i zakończył się remisem 0-0. Dopiero po serii rzutów karnych zwycięstwo przypadło zawodnikom z Ostrowca Świętokrzyskiego. Wielkie gratulacje dla przeciwników, ale słowa uznania dla naszych zawodników za walkę i już nie małe umiejętności. Nadmienię również, że nasz zawodnik Hubert Regiec został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. WIELKIE GRATULACJE!!!!
Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji wyjazdu naszych zawodników jak i za opiekę i wsparcie w trakcie turnieju